برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر؟

برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر؟
کلینیک درمان زخم عرفان 2020-05-13 2523view 1comment

برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟

به نظر شما برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ واریس یکی از بیماری های تقریبا شایع می باشد که در اثر اختلال در عملکرد دریچه های لانه کبوتری رگ ها که وظیفه ی انتقال خون به قلب را دارند به وجود می آید. در برخی از مواقع زخم نیز در محل واریس ایجاد می گردد. به دلیل وجود روش های درمانی متنوع و مدرن مانند لیزر و تزریق به طور کلی نمی توان گفت که برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟
بسیاری از افراد در خصوص نحوه ی انتخاب روش درمان دچار شک و تردید شده و با سوالات زیادی روبرو می شوند، ما در این مبحث روش های اسکلروتراپی یا تزریق و لیزر را مورد برسی قرار دادیم و بعد از بررسی یک مقایسه ی کلی به عمل آوردیم، برای جواب به این سوال که برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر شما را به خواندن ادامه ی مطلب دعوت می کنم.

اما به راستی برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟

اسکلروتراپی یک روش درمانی موثر می باشد که در نهایت موجب از بین رفتن رگ های واریسی در بدن می شود. پراکندگی رگ ها، وسعت ناحیه ی درگیر شده با رگ های عنکبوتی، قطر رگ ها از عوامل موثری است که نحوه ی درمان را مشخص می نماید. مواد اسکلروزا در این روش به صورت مستقیم به رگ ها تزریق شده و پس از ورود مواد به رگ، رگ دچار زخم شده و در نتیجه خونی که در مجاری وجود دارد به رگ های سالم بدن بازگشت پیدا می کند. مواد اسکلروزا بر روی دیواری رگ ها اثر گذاشته و باعث جمع شدگی دیواره رگ می شوند و پس از آن رگ از هم پاشیده شده، در بافت های موضعی بدن جذب شده و در نهایت به طور کامل محو می شوند. این روش درمانی روشی موثر بوده اما در جواب سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر، به طور قطع نمی توان پاسخ این سوال را داد و باید جوانب بسیاری را سنجید، از این نظر این روش را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نکات مهم روش تزریقی برای بررسی سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟

تعداد جلسات تزریق با توجه به شرایط جسمی بیمار، شدت و محل عارضه، قطر رگ ها، میزان التهاب و تورم رگ ها می تواند متفاوت باشد. هر جلسه اسکلروتراپی با توجه به وضعیت بیمار حدود 30 تا 60 دقیقه به طول می انجامد.
افرادی که در دوران بارداری، شیردهی می باشند نباید از این روش درمانی استفاده نمایند. افرادی که به مواد اسکلروزا حساسیت دارند و یا دچار لخته ی خون و التهاب شدید در رگ های پایین پا می باشند نیز نمی توانند از این روش درمانی بهره مند شوند.
عدم داشتن دوران نقاهت مهم ترین مزیت اسکلروتراپی می باشد. بهتر است که برای نتیجه گیری سریع تر فرد درمان شده یک تا دو روز پس از تزریق استراحت نماید. پوشیدن جوراب واریس الزامی بوده و باید حدود یک تا دو ماه پس از انجام این روش درمانی از جوراب واریس استفاده شود. فرد درمان شده نواحی تزریق شده را نباید به مدت 14 روز در معرض نور قرار دهد.

برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟

کبودی، قرمزی پوست در محل درمان، زخم های کوچک پوستی، رگ های خونی بسیار ریز، ایجاد خط یا لک در پوست های تیره از عوارض جانبی اسکلروتراپی یا درمان واریس با تزریق می باشد که طی چند روز تا چند هفته کاملا از بین خواهند رفت.
پس با توجه به نکات ذکر شده در جواب سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر باید گفت که شرایط بیمار قبل از درمان باید کاملا سنجیده شود و با توجه به شرایط بیمار می توان بهترین روش درمانی را انتخاب کرد.

بررسی لیزرتراپی برای جواب سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟

خیلی از افراد بدون درنگ در پاسخ به سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟  لیزر را به عنوان روش برتر در نظر می گیرند؛ در حالی که باید بسیاری از جوانب در نظر گرفته شود. در برخی از بیماران مبتلا به واریس مشاهده می شود که رگ ها و عروق خونی آن ها دچار تورم شدید شده که این تورم باعث التهاب و ورم شدید در ناحیه ی مچ پا شده و درد های شدیدی را نیز به همراه آورده است. برخی از بیماران مبتلا به واریس به دلیل شدت بیماری قادر به راه رفتن نبوده و بسیاری از رگ های واریسی آن ها مسدود شده است. در نتیجه برای سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ می توان لیزر را معرفی کرد. روش انجام بدین صورت می باشد که پزشک متخصص و حاذق به کمک اشعه های نوری پرانرژی، در محل مورد نظر انرژی تابشی را در مدت زمان های کوتاه چند ثانیه ای می تاباند و این کار را به مدت 30دقیقه انجام می دهد. انرژی حرارتی باعث جمع شدن دیواره ی رگ شده و رگ واریسی در نهایت خشک می شود.

بررسی اثرات لیزر در خصوص سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟

لیزر تراپی برای درمان واریس به مادران باردار، شیرده، کسانی که مشکلات حاد کبدی دارند توصیه نمی شود. این نکته را مد نظر داشته باشید که بعد از انجام لیزر تراپی باید تا مدتی از جوراب واریس استفاده نمایید، در صورتی که قادر به استفاده از جوراب واریسی نمی باشید روش هایی غیر از اسکلروتراپی و لیزر را برای درمان واریس انتخاب نمایید.
دوره نقاهت لیزر درمانی همانند روش تزریقی کم خواهد بود و فرد پس از یک روز استراحت می تواند به زندگی عادی خود بازگردد. از این رو در جواب سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر؟ نمی توان یک روش را بر اساس نداشتن دوره نقاهت انتخاب کرد.

مقایسه ی لیزرتراپی و روش اسکلروتراپی برای بررسی سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟

امروزه با پیشرفت علم خوشبختانه روش های متنوعی برای درمان واریس پیش روی مبتلایان وجود دارد، که با توجه به وضعیت مالی، شرایط جسمی و میزان عارضه زیر نظر پزشک متخصص می توانند یکی از این روش ها را انتخاب نمایند. برخی از افراد که می پرسند برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ شاید با روش های درمانی دیگر آشنا نبوده و بهتر است که با سایر روش ها آشنایی پیدا کنند.

لیزرتراپی و روش تزریقی یا اسکلروتراپی هر دو جزو روش های موثر و غیر قابل بازگشت می باشند، یعنی بیمار بعد از درمان با این روش ها مجددا دچار واریس نخواهد شد، از این رو برای سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر، نمی توان یک روش را صرفا نام برد.
اگر رگ های واریسی شما جزو رگ های عنکبوتی می باشد، و رگ های واریسی دچار انسداد نبوده و از درجات خفیف این بیماری می باشند، برای جواب سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر می توان روش تزریقی را نام برد.


اگر جزو افرادی می باشید که دچار رگ های واریسی طنابی شکل هستید و برخی از رگ های شما متورم شده و مسدود شده است، روش تزریقی برای شما جوابگو نخواهد بود و برای جواب سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ می توان در اینجا لیزر تراپی را نام برد.
درمان با لیزر به تعداد جلسات کمتری نیاز داشته در حالی که اسکلروتراپی با توجه به نوع عارضه تعداد جلسات بیشتری را در بر می گیرد، زمان هر جلسه لیزر کمتر از اسکلروتراپی می باشد. پس با توجه به سرعت درمان برای سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ می توان لیزر تراپی را در نظر گرفت.
برای درمان وریدهای عنکبوتی از لیزر نیز می توان استفاده نمود، درمان وریدهای عنکبوتی متوسط با اسکلروتراپی بهتر و وریدهای عنکبوتی کوچک با لیزر بهتر می باشد. پس برای جواب سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ در این خصوص باید رگ های بیمار مورد بررسی قرار گیرد.
به طور کلی پیشنهاد می شود که قبل از اینکه با اطلاعات خود به سوال برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر جواب دهید، با پزشک متخصص عروق مشورت نمایید. پزشک متخصص عروق با توجه به نوع رگ های شما، قطر رگ ها، میزان درگیری فرد با بیماری، انسداد یا عدم انسداد رگ ها، ناحیه ی درگیر شده و غیره روش درمانی واریس را تعیین می نماید.

برای مشاوره رایگان با کلینیک زخم، بیماری های مقاربتی و واریس عرفان نیایش تماس بگیرید

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا تمامی کادرها را به دقت پر کنید.

مقالات

Articles

درمان زخم برق گرفتگی چگونه است؟

درمان زخم برق گرفتگی امروز قصد داریم در این مقاله به بررسی درمان زخم برق گرفتگی بپردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید. سوختگی می‌تواند ناشی از عوامل متعددی باشد. متاسفانه یکی از عوامل شایع سوختگی، برق گرفتگی است. میزان سوختگی در اثر برق گرفتگی با توجه به شدت برق وارد شده به بدن ممکن […]

کلوئید چیست؟

بررسی کلوئید امروز قصد داریم در این مقاله به بررسی کلوئید و روش های درمانی آن بپردازیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. اسکارهای کلوئیدی به زبان ساده همان گوشت های اضافه هستند که با ظاهری غیر معمول خود را بر روی پوست فرد نشان می‌دهند‌. زمانی که بافت هم‌بند جای زخم، رشد بیش […]

اهمیت مراجعه به پزشک برای درمان سوختگی چیست؟

درمان سوختگی سوختگی یکی از زخم های شایع در میان بزرگسالان و کودکان است. بسیاری از بزرگسالان در اثر حرارت دچار سوختگی می شوند. ولی کودکان معمولا در اثر ریختن آب جوش بر روی بدن، دچار سوختگی خواهند شد. به هر حال آن چیزی که اهمیت دارد، درمان سوختگی است. سوختگی می تواند با اسکار […]

آشنایی با انواع زخم های عروقی و روش های درمان زخم عروقی

زخم عروقی یکی از انواع زخم هایی است که بیشتر بر روی پاها اتفاق می افتد. افرادی که دارای مشکلات عروقی می باشند، با زخم های عروقی وریدی و یا شریانی مواجه هستند که البته علائم هر یک از زخم های ذکر شده متفاوت می باشند. برای اینکه اقدام به درمان زخم عروقی کنید، لازم […]

درمان زخم با بهترین کلینیک درمان زخم های مختلف

پوست ما انسان ها سطح وسیعی از بدن ما را تشکیل می دهد. در واقع، پوست در معرض آلودگی ها، عوارض مختلف، آسیب ها و … می باشد. از این رو لازم است که افراد از روش های مطمئن و اصولی برای مراقبت از پوست خودشان استفاده کنند. به هر حال عوارض برخی از بیماری […]

برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر؟

برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ به نظر شما برای درمان واریس تزریق بهتر است یا لیزر ؟ واریس یکی از بیماری های تقریبا شایع می باشد که در اثر اختلال در عملکرد دریچه های لانه کبوتری رگ ها که وظیفه ی انتقال خون به قلب را دارند به وجود می آید. […]

سریع ترین راه درمان زخم بستر :

سریع ترین راه درمان زخم بستر : بسیاری از کسانی که به دنبال سریع ترین راه درمان زخم بستر می باشند باید به کلینیک هایی که در این زمینه توانایی و تخصص زیادی دارند مراجعه کنند. از آنجایی که پزشکان توانا و متخصص در کلینیک حضور دارند، به خوبی در مورد زخم بستر و شدت […]

زخم پا دیابتی
سریع ترین راه درمان زخم دیابتی

سریع ترین راه درمان زخم دیابتی : بسیاری از کسانی که به زخم دیابتی دچار شده اند به دنبال سریع ترین راه درمان زخم دیابتی می باشند. این دسته از افراد باید بدانند که با مراجعه کردن به کلینیک زخم دیابتی می توانند سریعتر بهبودی خود را به دست آورند. از آنجایی که پزشکان در […]

کلینیک فوق تخصصی زخم پای دیابتی عرفان نیایش

کلینیک فوق تخصصی زخم پای دیابتی : بسیاری از افرادی که دچار زخم پای دیابتی شده اند می توانند در کلینیک فوق تخصصی زخم پای دیابتی بیماری خود را درمان کنندو روند درمان در کلینیک فوق تخصصی زخم پای دیابتی نسبت به روش های دیگری که خانگی هستند بسیار سریع تر انجام می شود و […]

برگزاری سمینار یک روزه زخم بیمارستان عرفان نیایش

در سمینار زخم چه گذشت: در سمینار مدیریت زخم که در بیمارستان عرفان نیایش با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار شد، جدیدترین دستاوردهای علمی و درمانی در حوزه زخم مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت. تشخیص به موقع زخم، نوع زخم و درمان صحیح آن بسیار حائز اهمیت است، به طور کلی زخم ها […]

مشاوره و نوبت دهی